تعاریف روانشناسیمهارت ها

ابراز وجود (قاطعیت و صلاحیت) چیست؟

ابراز وجود (قاطعیت و صلاحیت) چیست؟

تشخیص رفتار واقعی و ابراز وجود همیشه آسان نیست. مرز نزدیکی بین قاطعیت و پرخاشگری وجود دارد که تشخیص این دو کمی سخت است و در برخی مواقع افراد آنها را با هم اشتباه می گیرند. بنابراین در این مقاله قصد داریم تعریف کاملی از این دو رفتار به شما ارائه دهیم تا آنها را باهم اشتباه نگیرید و آنها از هم تفکیک کنید.

  • ابراز وجود

به طور کلی ابراز وجود بر اساس تعادل است و مستلزم صراحت و قاطعیت خواسته ها و نیاز های شماست. این در حالی است که شما خواسته ها و نیازهای دیگران را نیز در نظر میگیرید. زمانی که شم ابراز وجود می کنید، به خود اطمینان می کنید و نظر خود را محکم، منصفانه و با همدلی بیان می کنید.

  • رفتارپرخاشگرانه

در واقع رفتار پرخاشگرانه مبتنی بر پیروزی است. شما به حقوق، خواسته و نیاز های دیگران هیچ توجهی ندارید و هر آنچه که به نفع خودتان است انجام می دهید. وقتی رفتاری پرخاشگرانه داشته باشید از قدرتی استفاده می کنید که خودخواهانه است. ممکن است شما شخصیتی قلدر مانند و فشار آور از خود نشان دهید.

شما غالبا بدون سوال کردن چیزی ا که می خواهید، به دست می آورید.

پس مدیری که بعد از ظهر قبل از تعطیلات، کلی کار بر روی میز شما میگذارد تا آنها را انجام دهید، پرخاشگر است. کار چیزی است که باید انجام شود، اما اگر در زمان نامناسب به دوش شما بیفتد، این می تواند نیازها و احساسات شما را نادیده بگیرد. از طرف دیگر اگر به مدیر خود بگویید که کار در اسرع وقت انجام خواهد شد، پس از بازگشت از تعطیلات شما به نقطه ای رضایت بخش بین انفعال (عدم ابراز وجود کافی) و پرخاشگری (خصمانه، عصبانی یا بی ادبی) رسیده اید. شما هم درخواست مدیر خود را انجام داده اید و هم از حقوق و خواسته های خود دفاع کرده اید.

فواید ابراز وجود و قاطعیت

یکی از مهمترین فواید ابراز وجود و قاطعیت در بدست آوردن اعتماد به نفس بیشتر است، زیرا این می تواند به شما درک بهتری از شخصیت  وارزش خود به شما بدهد.

ابراز وجود چندین مزیت دیگر نیز دارد که میتواند به شما در محل کار، مدرسه و زندگی شخصی نیز کمک کند.

به طور کلی افراد قاطع:

  • مدیرانی عالی هستند. آنها با رفتاری منصفانه و با احترامی که به مردم می گذارند می توانند کارها را به سرانجام برسانند و در مقابل افراد دیگر نیز همین رفتار را با آنها دارند. و این به معنای مورد پسند واقع شدن آنهاست. این افراد به عنوان رهبرانی عالی شناخته می شوند که مردم خواهان همکاری با آنها هستند.
  • درباره راه حل های موفق “برد-برد” مذاکره می کنند. آنها در تشخیص موقعیت مکانی حریف خود به خوبی عمل کرده و نقاط مشترکی بین خود و آنها پیدا می کنند.
  • در حل مشکلات عملکرد بهتری دارند و بهترین راه حل ها را برای حل مشکلات ارائه میدهند.
  • اضطراب استرس کمتری دارند. آنها با اعتماد به نفسی که دارند در هنگام رویارویی با مشکلات وخیم احساس خطر یا قربانی شدن نمی کنند.

مضرات ابراز وجود یا قاطعیت

برخی سازمان ها رفتارهای قاطعانه و ابراز وجود را بی ادبی و توهین تلقی می کنند. با این حال این به معنای تسلیم وضعیت شدن نیست. جسور باشید !

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: اخطار: مطالب این سایت محافظت شده است !!