اختلالات

اختلال جنسیتی چیست؟

اختلال ملال جنسیتی

هنگامی که یک فرد نسبت به جنسیت خود سوء ظن داشته باشد دچار اختلال ملال جنسیتی می شود. ممکن است افراد مبتلا به این اختلال از جنسیت و حتی بدن خود (به خصوص در دوران بلوغ)  ناراحت و ناراضی باشند. غالبا این افراد در رابطه با فکری که در مورد خود دارند و آنچه که در واقعیت هستند، تعارض می بینند.

درگیری و توهمات جنسی افراد را از جهات مختلفی تحت تاثیر خود قرار می دهد. اختلال ملال جنسیتی بر طرز فکر، رفتار، لباس و حتی چهره افراد تاثیر می گذارد. برخی با داشتن لباس های متفاوت، برخی با تغییرات رفتار اجتماعی و با جراحی تغییر جنسیت و یا درمان هورمون ها جنسیت خود را تغییر می دهند. افرادی که سعی در تغییر رفتار اجتماعی خود دارند، در وهله اول باید ضمایر جنسیتی خود را به اجتماع انتقال دهد. برخی افراد ممکن است خودشان را به طور آزادانه ابراز کنند و هویت جنسیتی جدید خود را تایید کنند. آنها از لباس و مدل مو خاصی استفاده کرده و نام جدیدی برای خود انتخاب می کنند.

جراحی پزشکی فقط مربوط به شروع و بعد از دوران بلوغی است.

عدم تطابق جنسیتی به معنای عدم انطباق جنسیتی نیست. این اختلال با رفتارهایی که مخالف هنجار های جنسیتی است اشاره دارد. عدم انطباق جنسیتی که به عنوان ارتقا و خلاقیت جنسیتی شناخته می شود، شامل دختران با طرز پوشش پسرانه و پسران با پوشش دخترانه است.

عدم انطباق جنسیتی یک اختلال روانی و به معنای همجنسگرا بودن نیست. احساسات و رفتارهای مربوط به کمبود جنسیتی از سن ۴ سالگی شروع و تا جوانی ادامه پیدا می کند. برخی از افراد احساس خود را تا بعد از دوران بلوغ و بعد از آن بروز نمی دهند. عدم توانایی در حمام کردن و لباس پوشیدن و انجام رفتارهای خودآزاری در نوجوانان دیده می شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: اخطار: مطالب این سایت محافظت شده است !!