روانشناسی بالینی

تاثیرات افسردگی در بدن و علائم آن

شواهد نشان می دهد افسردگی در آمریکا یکی از بیماری های شایع است که حدود ۲۶ درصد از افراد بزرگسال را مبتلا می کند

به طور تکنیکی افسردگی نوعی اختلال روانی است، اما می توان بر سلامت جسمی نیز تاثیر گذار باشد. ما در این مقاله کلکسیونی از علائم افسردگی و تاثیرات آن بر روی بدن آورده ایم که توصیه می شود آن را از دست ندهید.

روانشناسان تخمین زده اند که هر ساله حدود ۱۷ میلیون بزرگسال افسردگی را تجربه می کنند. افسردگی بالینی اگر درمان نشود می تواند زندگی روزمره شما را مختل کند و باعث ایجاد اثرات منفی شود. این اختلال روانی بر احساس نیز تاثیر میگذارد و می تواند در بدن تغییراتی بوجود آورد.

افسردگی نوع پیشرفته به عنوان بیماری جدی شناخته می شود که به شدت بر کیفیت زندگی تاثیر می گذارد و می تواند علائم خطرناکی در سیستم عصبی مرکزی بوجود آورد که بسیاری از آن ها به راحتی رد یا کنار گذاشته می شوند.

بزرگسالان با تشخیص تغییرات شناختی مشکل دارند زیرا کناره گیری از علائم آن با “پیر شدن” رابطه مستقیم دارد. طبق گفته انجمن روانشناسی آمریکا، افراد مسنی که مستعد افسردگی از دست دادن حافظه هستند نسبت به بزرگسالان مبتلا مشکلات بیشتری دارند.

علائم افسردگی

  • احساس غم، اندوه و یا اضطراب در زندگی روزمره طبیعی هستند. اما اگر این علائم بیشتر از دو هفته طول بکشد می تواند نشان دهنده افسردگی باشد.
  • غم و اندوه که از علائم این اختلال روانی هستند می توانند به عنوان احساس پوچی یا ناامیدی توصیف شوند و برخی افراد مبتلا این احساست را به زبان می آورند. در برخی افراد درک این علائم دشوار است زیرا علائم آشکارند و می توانند واکنش های بدنی بوجود بیاورند.
  • گریه های مکرر نیز ممکن است یکی از علائم این بیماری روانی باشد، گرچه همه افراد مبتلا گریه نمی کنند. داشتن احساس خستگی در تمام مدت نیز یکی دیگر از علائم است.
  • از نشانه ای دیگر می توان به تحریک پذیری، عصبانیت و از دست دادن علاقه نسبت به انجام کاری که قبلا از آن لذت میبرد مانند رابطه جنسی اشاره کرد.

 

افسردگی ممکن است به دارو جواب ندهد و منجر به سردرد و درد مزمن بدن شود

گاهی اوقات اثر بعضی از بیماری های عصبی مانند آلزایمر، صرع و اسکلروزیس چندگانه است.

افراد مبتلا به این بیماری مشکلاتی در حفظ و نگهداری برنامه کاری عادی یا انجام تعهدات اجتماعی دارند و این می تواند ناشی از عدم تمرکز، مشکلات حافظه و مشکل در تصمیم گیری آنها باشد.

ممکن است برخی از این افراد به الکل یا مواد مخدر رجوع کنند

فرد دچار این اختلال سعی در پنهان کردن مشکل دارد و از صحبت کردن درباره آن سرباز می زند و ممکن است خود را درگیر فکر مرگ یا صدمه زدن به خود کنند.

آمار نشان میدهد که در روند و فرآیند بهبودی خطر خودکشی ۲۵ برابر بیشتر است. انجمن خودکشی آمریکا گزارشی ارائه دادند که نشان میدهد اگر افرادی که از این عارضه بیماری رنج میبرند وارد دوره های درمانی شوند و دستورالعمل ها را رعایت کنند، به بهبودی کاملی دست پیدا می کنند. .

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: اخطار: مطالب این سایت محافظت شده است !!