مهارت ها

خودکارآمدی در محیط کار و پیشرفت سازمان

خودکارآمدی در محیط کار و پیشرفت سازمان

امروزه بیشتر سازما‌ن‌ها پس از بررسی میزان بهره وری، روی جذب افراد تمرکز دارند. از آنجا که سطح بالایی از خودکارآمدی در محیط کار بهره‌وری بالا، تعاملات بهتر محیط کار و سطح بالای تولید را پیش بینی می‌کند، فقط منطقی است که سازمان‌ها خودکارآمدی را در بین کارگران ترجیح داده و ارتقا دهند و در اینجا چند روش برای انجام این کار آورده شده است. (کانتر، ۲۰۰۶)

گزینش: سازمان‌ها باید انسان‌هایی را در کار استخدام کنند که خودکارآمدی بالایی داشته باشند این افراد به دلیل عزت‌ نفس و اعتماد به نفس بالا، انگیزه زیادی در مشارکت و انجام کارها دارند و وجود این افراد برای پیشرفت سازمان نیز موثر است.

آموزش و توسعه: برای افزایش خودکارآمدی در محیط کار، سازمان‌ها می‌توانند برنامه‌ها و جهت‌گیری‌های آموزشی ویژه‌ای را برای ارتقا خودکارآمدی انجام دهند، این برنامه‌ها معمولاً به خواسته‌های محل کار متمرکز هستند و فرصتی را برای کارکنان فراهم می‌کند تا گرد هم جمع شوند و یک درک قوی از خود ایجاد کنند.

خود مدیریتی سیستماتیک: سرپرستان تیم می‌توانند با تعیین اهداف معقول، به کارمندان در افزایش خودکارآمدی خود کمک کنند و به آن‌ها اجازه دهند نظرات خود را بیان کنند.

اطمینان از خواسته‌های شغلی مناسب: یک روش عالی برای افزایش کارایی کارمندان، حفظ استانداردهای واضح شغل و انتخاب نامزدهایی است که برای این کار مناسب ترند. غربالگری شخصیت و سایر اقدامات عینی می‌تواند به کارگران کمک کند تا درک کنند مهارت آ‌ن‌ها برای شغل مناسب است یا خیر و بر این اساس تصمیم بگیرند.

این امر از احتمال شکست یا کم‌کاری جلوگیری می‌کند و کارگر نسبت به مهارت‌های خود اطمینان بیشتری پیدا می‌کندو خودکارآمدی در محیط کار را افزایش می‌دهد.
محیط زیست: پرورش یک محیط کار که برای همه کارمندان و سرپرستان مساعد باشد، شرط اصلی حفظ اثربخشی است. یک محیط کاری بسیار سود‌آور جایی است که افراد از یکدیگر حمایت می‌کنند، به صورت تیمی کار می‌کنند، روی مهارت‌سازی تمرکز می‌کنند و انتقادات را به طور مثبت می‌پذیرند، چنین شرایطی یک شاخص مطمئن برای کارایی بالای کارمندان و عملکرد بهتر آن‌ها است.

عدم خودکارآمدی در محیط کار و فرسودگی شغلی

خودکارآمدی در محیط کار به ما امکان می‌دهد هر روز علی رغم نابرابری‌های اجتناب ناپذیری که زندگی پیش روی ما قرار می‌دهد پیشرفت کنیم، داشتن اعتقاد قوی به خود و باور به خود در همه زمینه‌ها و در هر سنی به ما کمک می‌کند.

باوری که افراد بر توانایی‌ها و استعدادهای خود دارند اثر مطلوبی بر کارهای آنها دارد و یکی از عوامل اثرگذار رفتار است، کارکنانی که به خود اعتماد ندارند در موقعیت‌های بحرانی دچار ناامیدی می‌شوند و بازده کار خود و سازمان را پایین می‌آورند و در طولانی مدت دچار فرسودگی شغلی می‌شوند.

راه‌هایی برای خودکارآمدی در محیط کار و باور خود ذکر می‌شود، به قالیت و توانایی خود در عمل کردن اعتماد و ایمان داشته باشید، به پشتکار و تلاش خود تا رسیدن ه نتییجه مطلوب ایمان داشته باشید.

هر کار و هدفی از موانع و مشکلات لبریز است شما باید به توانایی خود در برداشتن موانع ایمان داشته باشید، یعنی اگر مانعی بر سر راه شما قرار گرفت از مشکل فرار نکنید بلکه به خود بگویید من می‌توانم با آن کنار بیایم و مشکل را حل کنم.

هنگامی که دست به کارهایی می‌زنید که مطمئن هستید می‌توانید آن را انجام دهید هرگز به خودکارآمدی واقعی نمی‌رسید، رویاهای خود را کوچک نشمارید یا خود را قانع جا نزنید زیرا به موفقیت و اعتماد به نفس حقیقی نمی‌رسید.

خودکارآمدی واقعی ارتباطی با زندگی بیرونی شما ندارد، خودباوری واقعی نتیجه باور قلبی و درونی شما به توانایی‌هایتان است این باورکه هرکاری بخواهید می‌توانید انجام دهید و همچنین برگرفته از تعهد شما به خودتان است.

خودکارآمدی واقعی یعنی در هر سه زمینه رفتاری، احساسی و معنوی خود را باور داشته باشید، به طوری که علاوه بر احساس اقتدار از تعادل خوبی در زندگی برخوردار شوید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: اخطار: مطالب این سایت محافظت شده است !!