روانشناسی مشاوره

شیوه‌هایی برای بهبود بهداشت‌روان بزرگسالان

شیوه‌هایی برای بهبود بهداشت‌روان بزرگسالان

نگرانی و اضطراب چیز جدیدی نیست، اما تغییرات منحصر به فرد در فناوری و روش‌های ارتباط در دنیای اطراف روی ما تأثیر روانی داشته است. بهداشت‌روان بزرگسالان مسئله مهمی است شاید برای شما سخت بوده است که بتوانید ارتباط معناداری با افراد زندگی خود برقرار کنید یا شاید شما فکر می‌کنید غیرممکن است که یکباره همه مسئولیت‌های خود را کنترل کنید.

نگرانی‌هایی از این قبیل را به احساس عمومی ناراحتی ناشی از زندگی در این اوقات اضافه کنید، احساس ناراحتی بیش از حد می‌شود.

ایجاد روالی که از بهزیستی روانشناختی شما پشتیبانی کند می‌تواند برای همه تفاوت را در جهان ایجاد کند. با جستجوی چند فعالیت برای بهداشت‌روان بزرگسالان و به عهده گرفتن سلامتی شخصی، برخی از روشهای ساده را برای اولویت قرار دادن خود پیدا کنید.

چند روش ساده برای اولویت‌بندی بهداشت‌روان بزرگسالان

این فعالیت‌های بهداشت روان می‌توانند به راحتی در روند عادی شما قرار بگیرند. آن‌ها را امتحان کنید تا مسکن مناسب استرس را برای شما پیدا کند.
  1. تنفس عمیق، استرس در مبارزات مشترک بهداشت‌روان مانند اضطراب و افسردگی نقش دارد. اما همچنین می‌تواند از نظر جسمی تأثیرات منفی زیادی بر شما بگذارد، از جمله سرکوب سیستم ایمنی بدن که می‌تواند باعث تکرار بیماری شما شود.

در حالی که همیشه نمی‌توان از استرس جلوگیری کرد، اما ایجاد روش‌های سالم به بهبود آن کمک می‌کند. یکی از ساده‌ترین کارهایی که به معنای واقعی کلمه از هرجای دیگر می‌توانید انجام دهید تمرین تنفس عمیق است. با استنشاق به طوری که هوای وارد شده از بینی شما ریه‌های شما را کاملاً پر می‌کند، می‌توانید به کند شدن ضربان قلب کمک کرده و فشار خون را پایین آورده یا تثبیت کنید.

طبق گفته انستیتوی استرس آمریکا، با افزایش میزان اکسیژن‌رسانی که به مغز می‌فرستید می‌توانید سیستم عصبی پاراسمپاتیک خود را تحریک کنید، این به ارتقا حالت آرامش کمک می‌کند. تمرین منظم تکنیک‌های تنفس می‌تواند به شما کمک کند تا با بدن خود مرتبط باشید و آگاهی خود را از نگرانی‌هایی که در ذهن شما وجود دارد دور کنید.

در لحظات پر استرس، سعی کنید فضایی آرام را پیدا کنید که بتوانید این نوع تنفس عمیق را تمرین کنید و ببینید که بدن شما به احساس آرامش جدید چگونه واکنش نشان می‌دهد.

تاثیر ورزش و باغبانی بر بهداشت‌روان بزرگسالان

  1. ورزش کنید، ورزش ایروبیک یکی از آن فعالیت‌هایی است که ممکن است برای شروع به کار خسته کننده باشد ولی وقتی این تمرین را انجام دادید از انجام آن خوشحال خواهید شد. به همین دلیل ثابت شده است که ورزش باعث افزایش روحیه شما می‌شود.

شواهد نشان می‌دهد که ورزش بدنی، مداخله‌ای موثر در مراقبت‌های بهداشت‌روان بزرگسالان است. مشخص شده است که فعالیت‌های هوازی مانند دویدن، شنا، دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی و رقص باعث کاهش اضطراب و افسردگی می‌شود. علاوه بر این آن‌ها می‌توانند مزایای زیر را داشته باشند:

  • خواب بهتر
  • تسکین استرس
  • خلق و خوی بهبود یافته
  • افزایش انرژی و استقامت
  • هوشیاری ذهنی پیشرفته
  • کاهش کلسترول و بهبود سلامت قلب و عروق
  1. باغبانی

گرایش به باغ یک سرگرمی است که بسیاری از مردم در آن شرکت می‌کنند تا نه تنها از منظره اطراف خود لذت ببرند بلکه ذهن خود را نیز آرام کنند. علاوه بر قرار گرفتن در معرض هوای تازه، ویتامین D و برخی از حرکات هوازی سبک، بیرون رفتن برای باغبانی و یا کارهای حیاط می‌تواند از چند طریق مختلف بر بهداشت‌روان بزرگسالان تأثیر مثبت بگذارد.

ثابت شده است که باغبانی یک روش موثر برای مقابله با استرس است. در حقیقت مطالعات نشان داده است که این کار می‌تواند سطح کورتیزول را در نمونه‌های خون شرکت کنندگان کاهش دهد. یک مطالعه در بیمارستان نشان داد که ۷۹ درصد بیماران پس از گذراندن وقت در باغ احساس آرامش بیشتری می‌کنند.

باغبانی می‌تواند به طولانی شدن مدت توجه شما کمک کند. یک مطالعه منتشر شده در مجله بهداشت عمومی آمریکا نشان داد که گذراندن وقت در میان باغ می‌تواند منجر به کاهش قابل توجهی از علائم بیش فعالی شود  چیزی  که بر سلامت روان میلیون‌ها نفر در سراسر کشور تأثیر می‌گذارد.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
error: اخطار: مطالب این سایت محافظت شده است !!